Ką daryti, jei darbdavys nemoka atostoginių arba nesumokėjo jų laiku? Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 130 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad atostoginiai išmokami ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną prieš kasmetinių atostogų pradžią. Kodekse taip pat nustatyta, kad atostoginiai už atostogų dalį, viršijančią 20 darbo dienų (jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę) ar 24 darbo dienų (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę), ar 4 savaičių (jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas) trukmę, darbuotojui mokami atostogų metu darbo užmokesčio mokėjimo tvarka ir terminais.
Jeigu atsitiktų taip, kad darbdavys vėluoja darbuotojui išmokėti atostoginius, pagal DK 130 straipsnio 4 dalį darbuotojas darbdaviui gali pateikti prašymą per pirmas 3 darbo dienas po kasmetinių atostogų, kad laikotarpis, kurį buvo uždelsta atsiskaityti už kasmetines atostogas, būtų pridėtas prie kitų kasmetinių atostogų. Pvz., jei darbdavys išmokėjo atostoginius 3 dienomis vėliau nei priklausė (įprastu atveju – paskutinę atostogų dieną), darbuotojas įgyja teisę pridėti 3 papildomas dienas prie kasmetinių atostogų.
Darbdaviui pažeidus nustatytas darbuotojo teises, šis turi teisę kreiptis į darbo ginčus nagrinėjantį organą – darbo ginčų komisija (DK 216 straipsnis).
Vilniaus universiteto Teisės klinika pažymi, kad pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nelaikytina individualiai pritaikoma kiekvienam atvejui. Konkrečios situacijos aplinkybės ar pasikeitęs teisinis reguliavimas gali lemti kitokį teisinį vertinimą bei atsakymą. Norėdami gauti nemokamą individualią konsultaciją, užduokite klausimą internetu (spauskite čia) arba užsiregistruokite į gyvą susitikimą VU Teisės klinikos biure Vilniuje (spauskite čia).