Vilniaus universiteto Teisės klinika nuo 1998 m. teikia nemokamą teisinę pagalbą, o nuo 2018 m. – ir valstybės garantuojamą pirminę teisinę pagalbą. Klinikoje konsultuoja vyresniųjų kursų Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai. Paslaugų kokybę užtikrina praktikos grupių kuratoriai – profesionalūs teisininkai, advokatai, Teisės fakulteto mokslo darbuotojai.

Nemokama teisinė pagalba teikiama šioms asmenų grupėms:
– jaunoms, besikuriančioms įmonėms ir startuoliams,
– nevyriausybinėms organizacijoms,
– socialiai pažeidžiamiems fiziniams asmenims,
– Vilniaus universiteto darbuotojams ir studentams,
– Vilniaus miesto gyventojams, nepriklausomai nuo gaunamų pajamų ar turimo turto (valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba).

VU Teisės klinikos konsultantai asmeniškai patars, kaip išspręsti ginčą, informuos apie teisės sistemą, įstatymus ir kitus teisės aktus, padės parengti reikalingus dokumentus. Nemokamos teisinės konsultacijos teikiamos šiais klausimais:
– sutarčių teisės,
– mokesčių teisės,
– viešosios teisės,
– intelektinės nuosavybės teisės,
– darbo ir socialinės apsaugos teisės,
– šeimos teisės,
– ginčų sprendimo.

Norėdami pasinaudoti nemokama teisine pagalba, užduokite klausimą internetu (spauskite čia) arba registruokitės į konsultaciją telefonu ar VU Teisės klinikos biure Vilniuje (spauskite čia).

VšĮ „Vilniaus universiteto Teisės klinika“ teisinės pagalbos teikimo sąlygos. Užduodami teisinį klausimą ir (ar) registruodamiesi į konsultaciją viešojoje įstaigoje „Vilniaus universiteto Teisės klinika“, suprantate ir sutinkate, kad: (i.) atsakymą pateiks teisinio išsilavinimo siekiantys, bet dar universiteto diplomo neįgiję Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai; (ii.) teisinę pagalbą gausite neatlygintinai (nemokamai), tačiau turite galimybę skirti savanorišką paramą; (iii.) konsultantai suteiks teisinę pagalbą savo kompetencijos ribose, tačiau jie negali garantuoti ir negarantuoja siekiamo rezultato. Dėl visų teisinių veiksmų galutinį sprendimą bei atsakomybę už juos priimate asmeniškai.