Taip, galima priimti palikimą pradėjus faktiškai valdyti palikėjo turtą. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 5.50 straipsnyje nurodyta, kad įpėdinis laikomas priėmusiu palikimą, kai jis faktiškai pradėjo paveldimą turtą valdyti. Asmuo privalo pradėti faktiškai valdyti palikėjo turtą per 3 mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos. Įpėdinis, pradėjęs turtą valdyti, turi teisę per 3 mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos atsisakyti palikimo, padavęs dėl to pareiškimą palikimo atsiradimo vietos notarui. Tokiu atveju laikoma, kad palikimą įpėdinis valdė dėl kitų įpėdinių interesų.
Įpėdinis laikomas priėmusiu palikimą, jeigu jis pradėjo faktiškai valdyti turtą, juo rūpintis kaip savo turtu (valdo, naudoja ir juo disponuoja, prižiūri, moka mokesčius, kreipėsi į teismą išreikšdamas valią priimti palikimą ir paskirti palikimo administratorių ir pan). Privalo būti išreikštas įpėdinio noras, jo valia priimti palikimą ir jį valdyti kaip savo turtą. Įpėdinis, pradėjęs valdyti kokią nors palikimo dalį ar net kokį nors daiktą, laikomas priėmusiu visą palikimą. Tačiau paveldėjimo teisėje konkretaus daikto paėmimas nelaikomas palikimo priėmimu, jeigu įpėdinis nevykdė paveldėto turto savininko (bendraturčio) pareigų ir neįgyvendina teisių į tą turtą (t. y. nemokėjo mokesčių, nesaugojo turto, nesirūpino juo ir pan.) ilgą laiko tarpą po palikimo atsiradimo.
Teisinės pasekmės priėmus palikimą faktiniu valdymu atsiranda tik tokiu atveju, jeigu nėra pirmesnės eilės įpėdinių pagal įstatymą ar įpėdinių pagal testamentą, kurie priėmė palikimą.
Vilniaus universiteto Teisės klinika pažymi, kad pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nelaikytina individualiai pritaikoma kiekvienam atvejui. Konkrečios situacijos aplinkybės ar pasikeitęs teisinis reguliavimas gali lemti kitokį teisinį vertinimą bei atsakymą. Norėdami gauti nemokamą individualią konsultaciją, užduokite klausimą internetu (spauskite čia) arba užsiregistruokite į gyvą susitikimą VU Teisės klinikos biure Vilniuje (spauskite čia).