Dovanų deklaravimas ir apmokestinimas. Jei gaunamos piniginės dovanos: (a) iš darbdavio (juridinio asmens) – deklaruoti reikia, dovanų suma (vertė) apmokestinama 15 proc. pajamų mokesčio tarifu; (b) iš juridinio asmens ne darbdavio – deklaruoti reikia, dovanų suma (vertė) apmokestinama 15 proc. pajamų mokesčio tarifu; (c) iš artimųjų, giminaičių (t. y. sutuoktinio, tėvų (įtėvių), vaikų (įvaikių), senelių, brolio, sesers, vaikaičių) – dovanos neapmokestinamos ir nedeklaruojamos; (d) iš kitų asmenų – jei dovanų bendra vertė per mokestinį laikotarpį viršija 2 500 Eur, jos apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu, deklaruoti reikia tik jei dovanų suma (vertė) viršija 2 500 Eur.
Jei gaunamos nepiniginės dovanos (natūra): (a) iš darbdavio (juridinio asmens) – deklaruoti reikia, dovanų suma (vertė) apmokestinama 15 proc. pajamų mokesčio tarifu; (b) iš juridinio asmens ne darbdavio – deklaruoti reikia, tačiau 15 proc. pajamų mokesčio tarifu apmokestinama tik tada, kai dovanų suma (vertė) viršija 100 Eur; (c) iš artimųjų, giminaičių (t. y. sutuoktinio, tėvų (įtėvių), vaikų (įvaikių), senelių, brolio, sesers, vaikaičių) – dovanos neapmokestinamos ir nedeklaruojamos, Lietuvoje esantys nekilnojamieji daiktai nedeklaruojami; (d) iš kitų asmenų – jei dovanų bendra vertė per mokestinį laikotarpį viršija 2 500 Eur, jos apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu, deklaruoti reikia tik jei dovanų suma (vertė) viršija 2 500 Eur.
Vilniaus universiteto Teisės klinika pažymi, kad pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nelaikytina individualiai pritaikoma kiekvienam atvejui. Konkrečios situacijos aplinkybės ar pasikeitęs teisinis reguliavimas gali lemti kitokį teisinį vertinimą bei atsakymą. Norėdami gauti nemokamą individualią konsultaciją, užduokite klausimą internetu (spauskite čia) arba užsiregistruokite į gyvą susitikimą VU Teisės klinikos biure Vilniuje (spauskite čia).