Fizinio asmens bankrotas Lietuvoje: kas tai yra ir kaip veikia?
Fizinio asmens bankrotas – tai procesas, kurio metu yra siekiama atkurti asmens mokumą, taip pat garantuoti kreditorių interesų patenkinimą ir pasiekti skolininko bei jo kreditorių…
Fizinio asmens bankrotas – tai procesas, kurio metu yra siekiama atkurti asmens mokumą, taip pat garantuoti kreditorių interesų patenkinimą ir pasiekti skolininko bei jo kreditorių…
Vaiko tėvai turi pareigą išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, tačiau tam tikrais atvejais ši pareiga išlieka net ir po to kai vaikui sukanka 18 metų. Sulaukęs…
Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso (toliau – CK) 3.192 straipsnio 1 dalyje nustatyta tėvų pareiga materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Ji egzistuoja iki tol, kol vaikas…
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje šeima apibūdinama kaip visuomenės ir valstybės pagrindas. Šioje aukščiausioje teisėje įtvirtinta tiek konstitucinė tėvų pareiga auklėti savo vaikus dorais žmonėmis, ištikimais piliečiais…
LR Civiliniame kodekse numatyta, jog tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi vidurinėje mokykloje, profesinėje mokykloje, studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės…
Remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatomis materialinį išlaikymą savo nepilnamečiams vaikams, be išimties, privalo teikti abu tėvai proporcingai vaiko poreikiams ir savo turtinei padėčiai. Pažymėtina,…
Į Vilniaus universiteto Teisės kliniką kreipėsi vieniša mama, auginanti mažametę dukrą, kuriai buvo diagnozuotas sunkus raidos sutrikimas. Nors mergaitei augant atsirado papildomų išlaidų sveikatos priežiūrai,…
Minimalus išlaikymo (alimentų) dydis Lietuvos teisės aktuose nėra įvardytas. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad teikiamo išlaikymo dydis turi būti proporcingas tėvų turtinei padėčiai ir…
Esant situacijai, kai vienas iš tėvų nemoka priteisto išlaikymo vaikui ir slapstosi, dirba ir / ar gauna pajamų užsienyje, reikia kreiptis į bet kurį „Sodros“…
Esant situacijai, kai vienas iš tėvų nemoka teismo priteisto išlaikymo vaikui, kartu su vaiku gyvenantis tėvas ar motina turi teisę kreiptis į teismą, priėmusį sprendimą…