Norint iškeldinti asmenį iš gyvenamųjų patalpų, nepavykstant to išspręsti taikiai, pirmiausia asmeniui reikia pateikti raštišką pretenziją. Asmeniui nesutinkant išsikelti geruoju ir nereaguojant į pateiktą pretenziją, reikia kreiptis į teismą, pateikiant ieškinį dėl iškeldinimo. Pateikus ieškinį teismui, ieškinys išnagrinėjamas ir nusprendžiama, ar asmenys, kuriuos siekiama iškeldinti, turi teisę gyventi konkrečioje patalpoje. Tai yra, ar yra teisinis pagrindas priverstiniam iškeldinimui. Jeigu asmuo gyvenamosiose patalpose gyvena neteisėtai teismui priėmus sprendimą gaunamas vykdomasis dokumentas. Šį dokumentą per antstolių sistemą antstoliai.lt galima teikti antstoliui, kuris priverstinai iškeldina nurodytą asmenį.
Kreipiantis į teismą reikia pateikti nuosavybės teisę į gyvenamąją patalpą įrodantį dokumentą, asmeniui pateiktos raštiškos pretenzijos kopiją, duomenis patvirtinančius, kad asmuo patalpose gyvena neteisėtai, neteisėtai patalpose gyvenančio asmens duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą/ asmens kodą (jeigu šie duomenys žinomi).
Taigi norint iškeldinti neteisėtai gyvenamosiose patalpose gyvenantį asmenį reikia vadovautis tokia veiksmų seka: raginimas išsikelti geruoju → pretenzijos pateikimas → ieškinio teismui teikimas → kreipimasis į antstolį dėl priverstinės iškeldinimo procedūros → iškeldinimas.
Vilniaus universiteto Teisės klinika pažymi, kad pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nelaikytina individualiai pritaikoma kiekvienam atvejui. Konkrečios situacijos aplinkybės ar pasikeitęs teisinis reguliavimas gali lemti kitokį teisinį vertinimą bei atsakymą. Norėdami gauti nemokamą individualią konsultaciją, užduokite klausimą internetu (spauskite čia) arba užsiregistruokite į gyvą susitikimą VU Teisės klinikos biure Vilniuje (spauskite čia).