Remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.192 ir 3.192(1) straipsniais, tėvai turi pareigą išlaikyti:
1) Nepilnamečius vaikus.
2) Pilnamečius vaikus, kurie yra nedarbingi dėl neįgalumo, kuris nustatytas vaikui dar būnant nepilnamečiui.
3) Pilnamečius vaikus (bet ne vyresnius kaip 24 metų), kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir kuriems būtina materialinė programa. Šiuo atveju atsižvelgiama į: (i) pilnamečio vaiko turtinę padėtį, gaunamas pajamas bei galimybę pačiam gauti pajamų (darbo užmokestį, stipendijas ir kt.); (ii) ar siekiama pirmojo aukštojo ar profesinio išsilavinimo (jei ne pirmojo, tėvai pareigos išlaikyti pilnametį vaiką neturi); (iii) ar reikia mokėti už mokslą; (iv) ar pilnametis vaikais tinkamai, sąžiningai vykdo pareigą mokytis; (v) ar tėvai turi galimybę, nepablogindami savo ir kitų šeimos narių padėties, skirti išlaikymą, ar patiems tėvams nėra reikalinga parama, globa ir kt.
Prie vaiko išlaikymo privalo prisidėti abu tėvai, nepriklausomai nuo to, su kuriuo iš jų vaikas gyvena.
Daugiau apie pareigą išlaikyti pilnamečius vaikus galite rasti čia: https://teisesklinika.lt/ar-privalau-islaikyti-pilnameti-vaika/.
Vilniaus universiteto Teisės klinika pažymi, kad pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nelaikytina individualiai pritaikoma kiekvienam atvejui. Konkrečios situacijos aplinkybės ar pasikeitęs teisinis reguliavimas gali lemti kitokį teisinį vertinimą bei atsakymą. Norėdami gauti nemokamą individualią konsultaciją, užduokite klausimą internetu (spauskite čia) arba užsiregistruokite į gyvą susitikimą VU Teisės klinikos biure Vilniuje (spauskite čia).