Nors VU Teisės klinika yra visuomenei naudinga organizacija su turininga istorija bei aiškiu vertybiniu veiklos pagrindu, institucinei organizacijos stiprybei ne visada buvo skiriama pakankamai dėmesio. Egzistuoja tiek žodiniai, tiek rašytiniai susitarimai, taisyklės, mokymų medžiaga, kurie iš dalies apibūdina kaip turi būti teikiamos teisinės konsultacijos, tačiau trūksta nuoseklumo, informacija padrika, perduoti ją besikeičiant įstaigos vadovui būtų sudėtinga.
Dėl šių priežasčių vienas iš projekto uždavinių yra parengti aiškų ir patogų skaitytojui vadovą / taisyklių rinkinį, kuriame būtų nurodyta kokiais praktiniais būdais užtikrinama teikiamų paslaugų kokybė, kokių veiksmų imamasi, jei paslaugos suteikiamos nekokybiškai, kaip stengiamasi išvengti šios rizikos ir kt.
Taip pat vykdant projektą organizacija stiprinama vykdant paslaugas teikiančių savanorių mokymus temomis, kurios aktualios teikians teisines konsultacijas. VU Teisės klinikoje savanoriaujantys studentai turi turėti galimybę nuolat mokytis, įgyti teorinių bei praktinių žinių bendraujant su savo sričių profesionalais. Visgi pastebima, kad kvalifikuotų teisininkų laikas yra brangus, mokymų įkainiai dideli, todėl ne visada pavyksta suorganizuoti studentams tobulinančias veiklas dėl lėšų trūkumo įstaigoje.
Taigi vykdant projektą „Stipri organizacija teikianti pirminę teisinę pagalbą – vidinis paslaugų kokybės užtikrinimas“ VU Teisės klinika stiprinama vykdant dvi pagrindines veiklas – organizuojant teisininkų profesionalų mokymus VU TK praktiką atliekantiems studentams bei parengiant paslaugų kokybės užtikrinimo vadovą, aprašantį organizacijoje susiformavusią kokybės užtikrinimo praktiką bei įtvirtinantį naujas taisykles.
Projekto lėšos naudojamos atsiskaitymui su mokymų lektoriais, projekto vadovo, kuris rengtų minėtą paslaugų kokybės užtikrinimo dokumentą, darbo užmokesčiui, organizacijos patalpų, kurioje vykdoma veikla ir vyktų mokymai išlaikymui bei buhalterinėms paslaugoms projekto administravimui įsigyti. Projekto lėšos taip pat naudojamos organizacijos veiklos viešinimui, taip apie teisinę pagalbą informuojant daugiau asmenų bei didinant organizacijos veiklos apimtį.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2022 m. spalio 25 d. – 2022 m. gruodžio 31 d. Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.