Nuo 2000 m. teisės studijos išlieka tarp vienų populiariausių aukštojo mokslo programų. Paradoksalu tai, kad Lietuvos darbo biržoje registruotų bedarbių sąrašuose taip pat daugiausia yra teisininkai. Taigi, egzistuoja didelė takoskyra tarp studijų populiarumo ir įsidarbinimo perspektyvų. Vis dėlto, nereikia galvoti, kad teisininkų Lietuvoje yra per daug. Bylų Lietuvos teismuose skaičius išlieka pakankamai aukštas ir nemažėja – 315 000 bylų. Galima daryti išvadą, kad teisininkų Lietuvoje reikia, tačiau jie nėra pasiruošę darbui, neturi reikiamų praktinių įgūdžių. Viena iš problemų slypi tame, kad teisininkus ruošiančios aukštosios mokyklos pagrindinį dėmesį ugdymo procese skiria akademinių žinių, bet ne praktinių įgūdžių formavimui. Šių įgūdžių stoka lemia jaunų teisininkų bedarbystę.
Projekto „Praktinių teisinių gebėjimų tobulinimas savanorystėje” tikslas yra šią problemą efektyviai spręsti. Dalyviams bus sukurta savanoriškos veiklos aplinka, kurios metu asmuo įgytų, įsisavintų ir praktikoje ištobulintų reikalingus teisinius įgūdžius tokiose srityse kaip krizinių situacijų valdymas, teisinės strategijos formavimas, mediacijos vedimas, kliento atstovavimas. Po projekto šie įgūdžiai dalyviui padės įsitvirtinti darbo rinkoje. O kartu pats procesas bus naudingas gyventojams, kurie galės pasinaudoti nemokama teisine pagalba.
Projekto rezultatai: projektas vykdytas laikotarpiu 2020-07-03 – 2022-07-03. Projekte iš viso dalyvavo 28 dalyviai – savanoriai teisės studentai siekiantys prakitnių žinių. Projekto dalyviams suteikta daugiau nei 90 valandų mokymų iš skirtingų lektorių – teisininkų profesionalų.