Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekse yra numatyta speciali procedūra apskųsti antstolio veiksmus. Skundai dėl antstolio veiksmų turi būti paduodami per 20 dienų laikotarpį nuo tos dienos, kai skundžiantysis sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą. Šį terminą galima atnaujinti, jeigu jis buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, tačiau ne vėliau nei per 90 dienų nuo minėto veiksmo atlikimo (tai yra naikinamasis terminas).
Skundas dėl antstolio veiksmų pirmiausiai turi būti perduodamas pačiam antstoliui, kuris skundžiamą veiksmą atliko. Šį skundą antstolis turi išnagrinėti per penkias darbo dienas. Kai antstolis atsisako tenkinti skundą, jis priima patvarkymą, kurį pats persiunčia apylinkės teismui. Jeigu antstolis, atsisakydamas tenkinti skundą jo nepersiunčia apylinkės teismui arba per 5 darbo dienas nepateikia jokio atsakymo, tokiu atveju teisę kreiptis į apylinkės teismą, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontora, įgyja skundžiantysis.
Skundai dėl praleisto 20 dienų termino atnaujinimo taip pat pirmiausiai yra teikiami antstoliui, tačiau atsisakydamas atnaujinti terminą, antstolis neturi pareigos pats persiųsti skundą apylinkės teismui. Tokiu atveju, antstolis skundą grąžina skundžiančiajam asmeniui, o šis turi teisę pats savo iniciatyva kreiptis į apylinkės teismą.
Vilniaus universiteto Teisės klinika pažymi, kad pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nelaikytina individualiai pritaikoma kiekvienam atvejui. Konkrečios situacijos aplinkybės ar pasikeitęs teisinis reguliavimas gali lemti kitokį teisinį vertinimą bei atsakymą. Norėdami gauti nemokamą individualią konsultaciją, užduokite klausimą internetu (spauskite čia) arba užsiregistruokite į gyvą susitikimą VU Teisės klinikos biure Vilniuje (spauskite čia).