Visa informacija vienoje vietoje

Šiame puslapyje rasite svarbiausią informaciją, skirtą į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos. Medžiagą parengė ir nuolat atnaujina Vilniaus universiteto Teisės klinika, teikianti nemokamą teisinę pagalbą. Susisiekti su mumis galite žemiau nurodytais kontaktais.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-09-01

Atvykimas ir registracija

Atvežimas nuo Lenkijos

Nemokamai pavežėti nuo Lietuvos-Lenkijos sienos gali organizacijos „Stiprūs kartu“ savanoriai. Jei jums reikia pagalbos, užpildykite anketą čia.

Informacija Ukrainos piliečiams teikiama karštąja Migracijos departamento telefono linija +370 5 271 7112 kiekvieną darbo dieną ir savaitgaliais nuo 7.30 iki 21.00 val.

Registracija

 • Jei atvykę į Lietuvą neturite kur apsistoti, turite nedelsdami atvykti į registracijos centrą (veikia visą parą, registracijos centrų kontaktai čia);
 • Jei atvykę į Lietuvą turite kur apsistoti, galite atvykti į bet kurį Migracijos departamento skyrių darbo valandomis. Skyrių kontaktai čia. Šiuo atveju į registracijos centrą vykti nebūtina.

Leidimas laikinai gyventi

Registracijos centre ar Migracijos departamento skyriuje jums bus išduota registracijos kortelė. Užsiregistravus pildomas prašymas dėl leidimo laikinai gyventi (1 metų laikotarpiui) Lietuvoje. Prašymo forma čia. Prašymo pildymo žingsniai: Užsieniečiams (pasirinkti pilietybę) ▸ Noriu gauti leidimą gyventi Lietuvoje ▸ Noriu gauti leidimą laikinai gyventi ▸ Kita ▸ Negaliu išvykti iš Lietuvos dėl humanitarinių priežasčių ▸ Pateikti prašymą dėl leidimo išdavimo / keitimo. Prie prašymo pateikite turimus savo asmens dokumentus.

Viza

Jums nereikalinga viza atvykti ir būti Lietuvoje ir visoje Šengeno erdvėje 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Daugiau informacijos čia.

Apgyvendinimas

Apgyvendinimas savivaldybių patalpose

Jei jūs neturite kur apsistoti Lietuvoje, jūs galite nemokamai apsigyventi savivaldybių patalpose (mokyklose, bendrabučiuose). Informacija apie apgyvendinimą jums bus suteikta registracijos centruose (veikia visą parą, registracijos centrų kontaktai čia).

Apgyvendinimas žmonių siūlomuose būstuose

Laikinai (iki 3 mėn.) nemokamai apsistoti galima Lietuvos žmonių siūlomuose butuose, namuose, sodybose. Laikinu apgyvendinimu rūpinasi organizacija „Stiprūs kartu“. Organizacijos karštoji linija +370 677 22 222 (visą parą), daugiau informacijos čia.

Nuoma

Maistas, rūbai, vaistai

Paramą maistu, rūbais, vaistais jums gali suteikti šios organizacijos:

 • Lietuvos Raudonasis Kryžius (humanitarinė pagalba, informacija, šeimos ryšių atkūrimas): Juozapavičiaus g. 10A, Vilnius, tel. +370 5 21 27 322, el. p. info@redcross.lt.
  Šios bei kitų humanitarinę pagalbą teikiančių organizacijų kontaktus atskirose savivaldybėse galite rasti šioje nuorodoje www.redcross.lt
 • Vilniaus Arkivyskupijos Caritas (humanitarinė pagalba): Kalvarijų g. 39, Vilnius, tel.  +370 673 24 225, el. p. kulturunamai@vilnius.caritas.lt

Finansinė parama

Informaciją apie socialinę paramą teikia miestų socialinių paslaugų centrai, socialinių išmokų skyriai (telefonas pasiteiravimui Vilniuje 8 700 35545). Kai kurios išmokos yra skiriamos savivaldybių, kitos – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODRA).

Šiuo metu priimami sprendimai siekiant, kad Ukrainos piliečiams būtų užtikrinti bent minimalūs poreikiai ir pragyvenimas Lietuvos Respublikoje, teisė į socialinę paramą. Informacija apie planuojamą paramą.

Informacija bus pildoma.

Valiutos keitimas, banko sąskaitos atidarymas

Banko sąskaitos atsidarymas

SEB bankas, „Citadele“ bankas, Luminor bankas, Šiaulių bankas viešai skelbia informaciją, kad šiuos bankuose jūs galite atsidaryti banko sąskaitą nemokamai:

 • Galite registruotis vizitui į SEB banko skyrių internetu arba telefonu +370 5 268 2800 (I–V 8.00–20.00). Daugiau informacijos čia.
 • Galite registruotis vizitui į „Citadele“ banko skyrių telefonu +370 5 221 9091. Daugiau informacijos čia.
 • Informacija apie Luminor banko sąskaitos atidarymą ukrainiečiams pateikta čia.
 • Galite registruotis vizitui į Šiaulių banko skyrių paskambinę telefonu 1813 arba internetu, pasirinkę artimiausią skyrių. Daugiau informacijos čia.

Valiutos keitimas

Grivinas į eurus palankiausiu kursu galite išsikeisti Florinus.lt valiutos keitykloje (40 grivinų / 1 euras). Šiuo metu keitimas ribojamas iki 300 Eur / žmogui. Turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Taip pat grivinas keičia Top Exchange ir Valiuta24. Atkreipiame dėmesį, kad grivinos vertė yra reikšmingai sumažėjusi. Rekomenduojame prieš vykstant į bet kurią keityklą paskambinti ir paklausti, ar jos superka grivinas.

Įsidarbinimas

Leidimas dirbti

Įsidarbinant Lietuvoje jums nereikia įsigyti leidimo dirbti. Informaciją apie įsidarbinimą teikia Užimtumo tarnyba. Užimtumo tarnyba teikia paramą mokymuisi, paramą judumui, subsidijas įsidarbinant. Susisiekite telefonais 1883 ir +370 661 10 885. Daugiau skaitykite čia.

Darbuotojų teisės

Svarbiausią informaciją, aktualią pradedant dirbti Lietuvoje, pateikia Valstybinė darbo inspekcija: skaitykite jos parengtą atmintinę apie darbą Lietuvoje.

Atmintinė lietuvių kalba.

Darbo skelbimai

Darbo pasiūlymų galite ieškoti šiuose tinklalapiuose:

Sveikatos priežiūra

Nemokama medicinos pagalba

Atvykę į Lietuvą ir užsiregistravę registracijos centre arba Migracijos departamento skyriuje, jūs galite pasinaudoti būtinąja medicinos pagalba nemokamai.

Būtinoji medicinos pagalba – tai skubioji medicinos pagalba, nėštumo priežiūra, pagalba prasidėjus gimdymui bei kitos būtinos sveikatos priežiūros paslaugos. Taip pat jūs galite gauti būtinuosius receptinius vaistus. Norėdami gauti receptą, kreipkitės į bet kurią gydymo įstaigą.

Daugiau informacijos.

Valstybinės ligonių kasos telefono numeris pasiteiravimui +370 523 22 222. Teritorinių ligonių kasų kontaktai.

Nemokamos odontologijos paslaugos

Jums gali būti suteikta būtinoji odontologinė pagalba nemokamai. Registruotis į vizitą pas odontologą galite čia.

Universitetai, mokyklos, darželiai

Vaikų ugdymas

Ukrainiečių vaikai priimami į mokyklas bei darželius Lietuvoje. Jūsų vaikų ugdymu rūpinasi savivaldybės, nuorodoje pateikta esminė informacija.

Studijos

Jūs galite tęsti ar pradėti studijas Lietuvoje. Bendroji informacija čia, taip pat universitetų tinklalapiuose. Informacija apie studijų tęsimą bei pradžią Vilniaus universitete.

Psichologinė pagalba

Lietuvos psichologai ir psichoterapeutai gali suteikti jums nemokamas konsultacijas. Specialistų sąrašas skelbiamas čia.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat organizuoja emocinės ir psichologinės pagalbos teikimą. Daugiau informacijos čia.

Ryšiai ir transportas

SIM kortelės

Ryšių paslaugas teikiančios įmonės jums dovanoja SIM korteles bei galimybę nemokamai naršyti („Tele2“, „Bitė Lietuva“ inforrmacija), nemokamas žinutes bei skambučius į Ukrainą ir iš jos (tam tikrą laikotarpį). Kortelės yra dalinamos registracijos centruose.

 • Daugiau informacijos apie „Telia“ suteikiamas SIM korteles čia. Galima atsiimti ne tik registracijos centruose, bet ir „Telia“ salonuose. Jų sąrašas čia.
 • Daugiau informacijos apie „Bitė Lietuva“ suteikiamas SIM korteles čia.
 • Daugiau informacijos apie „Tele2“ suteikiamas SIM korteles čia.

Nemokamos kelionės traukiniais

Jūs galite nemokamai keliauti traukiniais Lietuvoje. Privaloma pateikti pasą arba asmens tapatybės kortelę bei Migracijos departamento suteikiamą registracijos kortelę. Vaikams – gimimo liudijimą bei Migracijos departamento suteikiamą registracijos kortelę. Nemokamu susisiekimu bus galima naudotis tris mėnesius nuo registracijos kortelės išdavimo, t. y. vykimo traukiniu metu nuo kortelės išdavimo turės būti praėję mažiau nei trys mėnesiai. Papildomos paslaugos teikiamos įprastomis ir visiems keleiviams bendromis sąlygomis, t. y. mokamos pagal patvirtintą kainodarą.

Daugiau informacijos čia. Traukinių tvarkaraščiai čia.

Nemokamos kelionės viešuoju transportu

Jūs galite nemokamai keliauti viešuoju transportu Vilniuje. Pakanka kontrolieriams pateikti Ukrainos pasą ar asmens tapatybės kortelę. Daugiau informacijos čia. Vilniaus viešojo transporto tvarkaraščiai čia.

Kita

Augintiniai

Jūs galite atvykti į Lietuvą su savo augintiniais. Lietuvą pasiekiantys augintiniai iš Ukrainos laikinai priimami ir neženklinti, taip pat nevakcinuoti nuo pasiutligės, be tinkamų veterinarijos dokumentų, be pasiutligės antikūnų titro. Taikomos papildomos sąlygos. Daugiau informacijos čia.