Tik 25 proc. gyventojų žino apie galimybę savo skolas valstybei ir kredito įstaigoms pasitikrinti internetu, rašoma Lietuvos antstolių rūmų pranešime. Visuomenės nuomonės tyrimų rezultatai atskleidžia, kad dalis Lietuvos gyventojų neišmano svarbiausių atsakingos finansinės elgsenos taisyklių, taip pat netinkamai suvokia pradelstų įsiskolinimų reikšmę savo ir šeimos finansinei gerovei.
Skolos – ne tik finansinė, bet ir socialinė problema. Tai – pamirštamos ar ignoruojamos baudos, nesumokėti komunaliniai mokesčiai, įsiskolinimai greitųjų kreditų bendrovėms, negautas atlygis už darbą, išlaikymo išmokos vaikams ar įvairios nepilnamečių „uždirbtos“ skolos, kurias tenka mokėti jų tėveliams.
Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkės, antstolės Ingos Karalienės teigimu, valstybėje šiandien įgyvendinta daug priemonių, kad žmogus laiku sužinotų apie turimą skolą ir ji nebūtų perduota išieškoti antstoliams. Pavyzdžiui, prisijungdami prie Antstolių informacinės sistemos, gyventojai gali sekti priverstinio skolų išieškojimo procesus, Elektroninių valdžios vartų sistema padeda išsiaiškinti turimas mokesčių skolas, skolas Sodrai bei skolas kredito įstaigoms. Valstybinė mokesčių inspekcija siunčia pranešimus visiems pažeidėjams, kuriems skirtos baudos. Ar skolos išieškojimą jau vykdo antstoliai, galima sužinoti Lietuvos antstolių rūmuose.
Jos žodžiais, visiems turintiems pradelstų skolų svarbiausia ne „užsimerkti“, bet sureaguoti į antstolių siunčiamus pranešimus. Deja, didžioji dalis žmonių į juos nereaguoja: skuba pasitarti pas draugus, kaimynus, bet ne pas antstolius, nors jie labiausiai kompetentingi rasti palankų sprendimą.
Plačiau skaitykite čia.
Parengta pagal Antstoliurumai.lt informaciją.