Dažniausiai užduodami klausimai

Kada asmuo pripažįstamas neveiksniu arba ribotai veiksniu tam tikroje srityje? Kuo skiriasi neveiksnumas ir ribotas veiksnumas?

Remiantis Civilinio kodekso 2.10 ir 2.11 straipsniais, tais atvejais, kai fizinis asmuo dėl psichikos sutrikimo negali suprasti savo veiksmų reikšmės ir / ar jų valdyti tam tikroje srityje, toje srityje jam nustatomas neveiksnumas. Tais atvejais, kai fizinis asmuo dėl psichikos sutrikimo iš dalies negali suprasti savo veiksmų reikšmės ir / ar jų valdyti tam tikroje srityje, toje srityje jam nustatomas ribotas veiksnumas.

Vilniaus universiteto Teisės klinika pažymi, kad pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nelaikytina individualiai pritaikoma kiekvienam atvejui. Konkrečios situacijos aplinkybės ar pasikeitęs teisinis reguliavimas gali lemti kitokį teisinį vertinimą bei atsakymą. Norėdami gauti nemokamą individualią konsultaciją, užduokite klausimą internetu (spustelkite mygtuką žemiau) arba užsiregistruokite į gyvą susitikimą VU Teisės klinikos biure Vilniuje.

NEMOKAMA KONSULTACIJA

Susisiekite

Vilniaus universiteto Teisės klinikos komanda
yra pasirengusi Jums padėti.