Dažniausiai užduodami klausimai

Esame šeima, turinti nepilnametį vaiką, norime parduoti butą, kuriame šiuo metu gyvename, ar privalome gauti teismo leidimą butui parduoti?

Jei šeima turi vieną būstą. Gauti teismo leidimą parduoti butą (namą) reikia tik tuo atveju, jei (1) šeima augina nepilnametį vaiką (vaikus) ir (2) būstas, kurį norima parduoti, yra vienintelis šeimos turimas turtas. Šeimos turtu laikomas būstas (gyvenamoji patalpa), kuriame šeima faktiškai gyvena ir šis būstas nuosavybės teise priklauso abiem arba vienam iš vaiko tėvų, įtėvių ar globėjų.

Jei šeima turi kelis būstus. Tuo atveju, jei šeima turi daugiau nei vieną būstą (gyvenamąją patalpą), šeimos turtu pripažįstama tik vienas iš jų ir jam parduoti teismo leidimas yra reikalingas. Jei šeima nuosavybės teise turi kelis būstus, šeimos turtu pripažįstamas tas, kuriame šeima iš tikrųjų gyvena, t. y. kuriame būste yra deklaruota gyvenamoji vieta arba kuris iš būstų VĮ ,,Registrų centre” yra deklaruotas šeimos turtu.

Naudinga nuoroda: http://www.teismai.lt/lt/visuomenei-ir-ziniasklaidai/teismo-leidimai/nekilnojamojo-turto-pardavimas-ir-ikeitimas/4909.

Vilniaus universiteto Teisės klinika pažymi, kad pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nelaikytina individualiai pritaikoma kiekvienam atvejui. Konkrečios situacijos aplinkybės ar pasikeitęs teisinis reguliavimas gali lemti kitokį teisinį vertinimą bei atsakymą. Norėdami gauti nemokamą individualią konsultaciją, užduokite klausimą internetu (spustelkite mygtuką žemiau) arba užsiregistruokite į gyvą susitikimą VU Teisės klinikos biure Vilniuje.

NEMOKAMA KONSULTACIJA

Susisiekite

Vilniaus universiteto Teisės klinikos komanda
yra pasirengusi Jums padėti.