VU Teisės klinika pradeda teikti valstybės garantuojamą pirminę teisinę pagalbą

Vilniečiams – daugiau pirminės teisinės pagalbos galimybių: nuo sausio 29 dienos valstybės garantuojamos pirminės teisinės pagalbos Vilniaus gyventojai gali kreiptis ne tik į savivaldybę, bet ir į Vilniaus universiteto Teisės kliniką. Tai sudarys sąlygas nemokama pagalba pasinaudoti greičiau ir patogiau.

Pačiame miesto centre įsikūrusioje VU Teisės klinikoje individualios konsultacijos teikiamos ne tik gyvai, bet ir nuotoliniu būdu – telefonu, el. paštu arba programa „Skype“. Nemokama pirmine teisine pagalba gali pasinaudoti visi Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, nepriklausomai nuo gaunamų pajamų ar turimo turto.

Pirminė teisinė pagalba – tai teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir valstybės ar savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų, išskyrus procesinius dokumentus, parengimas. Pirminė teisinė pagalba taip pat apima patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą.

„Per 20 veiklos metų VU Teisės klinika jau padėjo virš 55 tūkst. asmenų. Vilniečiams, susidūrusiems su teisiniais iššūkiais, teiksime kokybišką bei praktišką pirminę teisinę pagalbą. Konsultuodami gyventojus, į klausimą „Ką daryti?“ stengiamės atsakyti aiškiai ir paprastai. Suprantame, kad nepažįstami teisiniai iššūkiai gali kelti stresą, todėl įsiklausome, nuraminame, padedame – juk komforto užtikrinimas tiek pat svarbu kaip ir teisingas teisinis patarimas“, – sakė VU Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis.

Anot jo, iki šiol VU Teisės klinika pagalbą teikė socialiai pažeidžiamiems asmenims, jaunam ir besikuriančiam verslui bei nevyriausybinėms organizacijoms. Dabar interesantų ratas tampa platesnis – bendradarbiavimas su Vilniaus miesto savivaldybe atvėrė galimybę į Teisės kliniką kreiptis visiems Vilniaus miesto gyventojams.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, Vilniaus miesto savivaldybė džiaugiasi, jog VU Teisės klinikai pradėjus teikti pirminę teisinę pagalbą šia paslauga galės pasinaudoti dar daugiau Vilniaus miesto gyventojų. Tai prisidės prie gyventojų teisinio išprusimo didinimo, padės spręsti iškilusias problemas bei kartu gerins miestiečių gyvenimo kokybę.

Nemokama teisinė pagalba VU Teisės klinikoje teikiama adresu Vilniaus g. 25, Vilnius. Užsiregistruoti į konsultaciją galima internetu www.teisesklinika.lt/registracija arba telefonu +370 670 25 165 (darbo dienomis 9.00–18.00 val.).

Prieš 20 metų VU Teisės kliniką įsteigė ir ją globoja Vilniaus universitetas, advokatų kontora „Ellex Valiunas” bei Vilniaus universiteto Studentų atstovybė. Dėkojame organizacijos globėjams „Lewben Group” ir „Serenus”, mecenatams „Vilniaus prekyba”, „Telia”, „Strategic Staffing Solutions International” ir „Orlen Lietuva” bei kitiems rėmėjams už finansinę paramą prisidedant prie organizacijos gyvavimo.

Susisiekite

Vilniaus universiteto Teisės klinikos komanda
yra pasirengusi Jums padėti.