VU Teisės klinikos savanoriai – studentai, dirbantys visuomenės labui

1998 m. įkurta Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinika jau beveik dvidešimt metų jungia teisės studentų, dėstytojų, teisės specialistų pastangas ir darbą visuomenės gerovei. Joje kasdien besidarbuojantys VU Teisės fakulteto studentai sako, kad tai – ne tik geriausia vieta susipažinti su įvairiomis teisės sritimis, bet ir puiki galimybė prisidėti prie saugesnės visuomenės.

VU Teisės klinikoje studentai gali iš karto užsiimti praktine veikla: bendrauti su klientais, dirbti su dideliais projektais, rengti veiksmų planą, reikalingus dokumentus – tai labai skiriasi nuo kitų praktikos galimybių, pavyzdžiui, advokatų kontoroje.

„Iškart gauni daug atsakomybės – manau, kad atliekant praktiką kontoroje taip nebūtų. Ten su klientu bendrauja advokatas, o čia mes patys nuo pradžios iki pabaigos darome viską. Labai naudinga ir tai, kad Teisės klinikoje neapsiribojame viena sritimi – galime gauti įvairių žinių, patirti visas šito darbo puses“, – pasakojo Milda, viena iš praktiką Teisės klinikoje atliekančių studenčių. Pasak būsimų teisininkų, tokia veikla leidžia atitrūkti nuo sėdėjimo prie knygų – studijų metu teorijos netrūksta, o Teisės klinikoje sudarytos labai geros sąlygos ateities profesiją išbandyti savomis rankomis.

„Būna, kad kankina nežinia – žmonės pas tave gali ateiti su įvairiausiais teisiniais iššūkiais, todėl natūralu, kad yra sričių, kuriose tu dar neturi pakankamai reikalingų žinių. Tada tikrai atsiranda baimių – susitikdamas su interesantu nežinai, ko jis tavęs gali paklausti. Tačiau tame ir slypi proceso įdomumas: viską aiškiniesi, kuratoriai padeda, pamažu įgauni įgūdžių ir pildai žinių bagažą“, – teigia Teisės fakulteto trečiakursė Eglė.

Pasak studentės, bendraujant su interesantais kartais reikia pasitelkti ir psichologijos žinias, nes Teisės klinika į ją besikreipiantiems žmonėms neretai tampa paskutine viltimi. „Iš pradžių buvo labai sunku nuo to atsiriboti, nes padedi kiek tik leidžia jėgos, bet visiškos atsakomybės prisiimti juk negali – visų išgelbėti nepavyks“, – pasakojo Eglė. Kito Teisės klinikos praktikanto Davido manymu, labai daug pastangų prireikia siekiant įvertinti, ar iškilusiam iššūkiui išvis įmanoma pritaikyti sprendimą. „Tačiau dirbame kiek galime, nes aiškiai matome, kad poreikis didelis, o kokybiškos nemokamos teisinės pagalbos labai trūksta“, – teigia studentas.

VU Teisės klinikoje praktiką 6 mėnesius atliekantys studentai sako nesitikėję, kad teks susidurti su tiek skirtingų patirčių. Pasak būsimųjų teisininkų, kasdien į juos kreipiasi daugybė žmonių ir srautas nė kiek nemažėja. „Bet būtent dėl tos priežasties man patinka čia dirbti. Tikriausiai tai ir yra šios profesijos specifika: į tave kreipiasi, tu žmogui padedi ir jautiesi iš tikrųjų naudingas“, – pasakojo Eglė.

Prieš 19 metų VU Teisės kliniką įsteigė ir ją globoja Vilniaus universitetas, advokatų kontora „Ellex Valiunas” bei Vilniaus universiteto Studentų atstovybė. Dėkojame organizacijos globėjams „Lewben Group” ir „Serenus”, mecenatams „Vilniaus prekyba”, „Telia”, „Strategic Staffing Solutions International” ir „Orlen Lietuva” bei kitiems rėmėjams už finansinę paramą prisidedant prie organizacijos gyvavimo.

Parengta pagal Vilniaus universiteto (naujienos.vu.lt) pranešimą.

Susisiekite

Vilniaus universiteto Teisės klinikos komanda
yra pasirengusi Jums padėti.