Surengta atvira paskaita trečiojo amžiaus universiteto studentams

Lapkričio 21 d. Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultete lankėsi Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Svečius pasveikino fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, o vėliau buvo pristatyta VU Teisės klinikos veikla ir surengta vieša konsultacija aktualiais teisiniais klausimais.

Kaip pastebėjo pranešimus skaičiusios VU Teisės klinikos konsultantės Laura Razulevičiūtė ir Julija Miliun, vyresnio amžiaus žmonėms ypač aktuali informacija apie šeimos teisinius santykius – paveldėjimą, globą ir rūpybą, šeimos narių teises bei pareigas. Senjorai taip pat domėjosi, kaip surašyti įgaliojimą, testamentą, nuomos ar dovanojimo sutartį.

Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetas savo veiklą plėtoja nuo 2005 metų. Organizacijos tikslas – vykdyti nepertraukiamą žmonių mokymą, aktyvinti bendravimą, sudaryti galimybes saviraiškai. Šiuo metu universitete mokosi per 800 studentų-senjorų.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė Vilniaus universiteto Teisės klinika vienu svarbiausių veiklos prioritetų laiko efektyvią socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į visuomenę, Lietuvos gyventojų teisinį švietimą, nemokamą ir kiekvienam prieinamą kokybišką teisinį konsultavimą.

Prieš 19 metų VU Teisės kliniką įsteigė ir ją globoja Vilniaus universitetas, advokatų kontora „Ellex Valiunas” bei Vilniaus universiteto Studentų atstovybė. Dėkojame organizacijos globėjams „Lewben Group” ir „Serenus”, mecenatams „Vilniaus prekyba”, „Telia”, „Strategic Staffing Solutions International” ir „Orlen Lietuva” bei kitiems rėmėjams už finansinę paramą prisidedant prie organizacijos gyvavimo.

Susisiekite

Vilniaus universiteto Teisės klinikos komanda
yra pasirengusi Jums padėti.