Apie teisę į teisingumą Info TV žinių laidoje

Visų asmenų teisė į teisingumą yra teisinės valstybės pamatas. Deja, milijonams žmonių savo teisių gynyba yra apsunkinta, ne išimtis ir Lietuva. Dėl nežinojimo, finansinio nepritekliaus, aukštesnių socialinių jėgų spaudimo asmenys neretai yra priversti toleruoti savo teisių pažeidimus. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) nurodo, kad tokiu būdu atsiranda prielaidos klestėti korupcijai ekonomikoje, diskriminacijai ir smurtui artimoje aplinkoje.

Apie galimybę gauti nemokamą teisinę pagalbą kovo 6 dieną Info TV kalbėjo Vilniaus universiteto Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis ir konsultantas Minvydas Balčiūnas. Buvo pristatyta įstaigos koncepcija ir kvietimas kreiptis į VU Teisės kliniką socialiai pažeidžiamiems ir smurtą patiriantiems asmenims, nevyriausybinėms organizacijoms ir jauniems verslams, nesusidorojantiems su teisiniais aspektais.

imageedit_10_9676957104

imageedit_4_2438679419 imageedit_7_5419161755

„Teisinės paslaugos yra nemokamos, nes dirba studentai-konsultantai. Tai mums – teisinė praktika, o profesionalumą užtikrina advokatai ir patyrę teisininkai,“ – sakė vienas iš laidos dalyvių Minvydas Balčiūnas. „Dažnai į VU Teisės kliniką kreipiasi išlaikymą nepilnamečiam vaikui siekiančios prisiteisti mamos. Džiugu, kad galime padėti.”

Prieš 18 metų  VU Teisės kliniką įsteigė ir ją globoja Vilniaus universitetas, advokatų kontora Ellex Valiunas bei Vilniaus universiteto studentų atstovybė. VU Teisės klinikoje nuo veiklos pradžios suteikėme pagalbą jau daugiau nei 50 tūkst. žmonių. Dėkojame organizacijos globėjams Lewben group ir Serenus, mecenatams Vilniaus prekyba, Telia, Strategic Staffing Solutions International ir Orlen Lietuva bei kitiems rėmėjams už finansinę paramą prisidedant prie organizacijos gyvavimo.

Susisiekite

Vilniaus universiteto Teisės klinikos komanda
yra pasirengusi Jums padėti.