Teisės klinika prisijungė prie kampanijos “Už saugią Lietuvą”

Džiaugiamės galėdami prisijungti prie visos šalies mastu svarbios iniciatyvos “Už saugią Lietuvą”, kurią iniciavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Noriu visus pakviesti imtis svarbaus ir didelio, neatidėliotino darbo. Jame reikės kiekvieno neabejingo žmogaus dalyvavimo. Lietuvoje susikaupė pernelyg daug skaudžių socialinių problemų. Smurtas ir patyčios, skriaudžiami vaikai ir savižudybės, priklausomybės nuo alkoholio ir kitų ydų. Visa tai – sužaloti likimai, neišsipildžiusios viltys, vaikų ašaros ir šeimų tragedijos. Dėl to skauda širdį kiekvienam Lietuvos žmogui, kuris suvokia, iki kokios pavojingos ribos priartėjome. Valstybės institucijų indėlis, sprendžiant šias problemas, per menkas, bet, pripažinkime, vien jų pastangų vis tiek neužteks. Reikia ir visuomenės pagalbos. Todėl kviečiu visus – bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, mokyklas, dvasininkus, žiniasklaidą, savivaldybes, verslininkus dalyvauti plačioje nacionalinėje kampanijoje „Už saugią Lietuvą“. Šiame kelyje mums prireiks ne vienerių metų. Tegul mūsų širdys visada bus atviros. Tegul mums visiems užteks ir jėgų, ir kantrybės“, – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė
vu-tk-atidarymas-160913-20

“Už saugią Lietuvą“ kampanijosdalyvius kviečiame kreiptis dėl nemokamos teisinės pagalbos šiais klausimais:

1. Teisinė pagalba nevyriausybinėms organizacijoms, kai jos gina viešąjį interesą ir teikia poziciją teisėkūros procese dėl teisės aktų projektų. NVO sektorius taptų efektyvesnis, jeigu jų siūlomos pataisos sistemiškai derėtų su kitais įstatymais. Šioje vietoje gali padėti Vilniaus universiteto Teisės klinika.

2. Teisinės priemonės nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems. Patarsime kokios egzistuoja teisinės gynybos priemonės bei padėsime parengti prašymus skyryboms, skundus dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo ir kaip kitaip užkirsti kelią pakartotiniams smurto atvejams. Šiuo atveju nukentėjusiems asmenims svarbu netoleruoti smurto atvejų ir sukaupti drąsos imtis teisinių veiksmų. Tik tokiu būdu sumažės smurto artimoje aplinkoje atvejų.

3. Kitais darbo ir socialinės apsaugos, šeimos bei palikimo, valstybės valdymo teisės klausimais ir teisinių ginčų sprendimu.

Kviečiame gyventojus susisiekti su Vilniaus universiteto teisės klinikos konsultantais šiame puslapyje (Registracija) arba el. paštu info@teisesklinika.lt

 

Susisiekite

Vilniaus universiteto Teisės klinikos komanda
yra pasirengusi Jums padėti.